I used to go too high school with 20c a day 10c covered the bus fare and with the other 10c I could by a vegemite roll and a drink. Sometimes my brothers and I walked the 4k to school so we could buy more for lunch.
We were so poor we couldn't even afford ice cubes
Cheers
Last edited by TrevorW; 20-05-2009 at 10:32 PM.
|