View Single Post
  #6  
Old 29-10-2007, 08:46 AM
middy's Avatar
middy
Registered User

middy is offline
 
Join Date: Feb 2006
Location: Brisbane
Posts: 661
Quote:
Originally Posted by Ric View Post
I bought 30 grams for $60, enough for 3 pots or for the buyers of bulk around $2000 per kilo.

Definitely not your English breakfast tea.
Eeeek, that's out of my league. By the time I have added milk and sugar though I probably wouldn't be able to taste any difference to my gourmet Tetley's.

Quote:
Originally Posted by acropolite View Post
... but it has to come out of a pot to have any real flavour.
What if you put the teabags in the pot??
Reply With Quote